| UserName250000 a întrebat:

User: #540 (Robert Tudor)
Salut, de ce copiii astia asculta porcarii de muzica (gen: 5GANG, Abi Talent)? Mie imi place asa: Post Malone, Eminem, BUG MAFIA (doar cateva), Rihanna, Alina Eremia, Delia (doar piesele mai vechi), Nicole Cherry (doar cateva), Irina Rimes, Carla's Dreams, The Motans, Andra, Deepcentral, Cabron, ADDA (doar cateva). De ce mai ales copiii astia cu varste de 10-15 ani asculta porcarii de astea? Eu am 14 ani.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai cultură muzicalălaughing
alina eremia, andra, irina rimes...laughing

| DanielDanny a răspuns:

Mai ascultati si voi niste S.O.A.D, Sabaton, Disturbed, Nightwish, Beast in black, Avenged sevenfold, Shinedown...
Mai deschide ti si voi mintea la alte genuri, eu am ascultat aproape toate genurile pana am ajuns a rock si acolo am ramas, nici nu mai ascult artisti romani, doar daca dau de ei pe la televizor si imi place cum suna!
Asta nu o zic cu rautate, fiecare asculta ce vrea...

| ACTH a răspuns:

Sper ca e o gluma. cum poti sa spui ca Montana face muzica buna?

| ACTH a răspuns (pentru anonim_4396):

Irina Rimes e naspa? lmao

| ACTH a răspuns:

Pentru ca este "la moda" in randul copiilor neandertali de pe YouTube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ACTH):

E foarte tare

| eckblume a răspuns:

Se spune ca gusturile nu se discuta. Asa ma pot intreba si eu de ce unii asculta doar manele si altii asculta doar jazz. De ce unii se imbraca doar in negru sau prefera sa iasa in fiecare seara in club. Fiecare ia decizii dupa bunul plac.
Sa fii cool pe internet inseamna sa ai multi prieteni, multe aprecieri si sa stii toate noutatile. (Poate asta inseamna sa fii cool pentru unii: sa asculte ce e in trending si sa aprecieze/sustina ce vad/aud).
Sugestibilitatea e o insusire care reprezinta o persoana care poate fi influentata prin sugestii. Daca ai observat pe Youtube apar melodii, clipuri recomandate, la fel apar recomandari si pe alte retele de socializare.
In mare parte din curiozitate (in caz ca nu ai auzit de cei de mai sus) dai click sa vezi despre ce e vorba. Acum depinde daca vrei sa urmaresti/asculti persoana sau nu. Poate unii copii/adolescenti se regasesc in melodii, li se par amuzante, se considera la moda daca asculta acei "mari vloggeri".
Tu le consideri porcarii si asculti altceva. E alegerea ta sa faci asta.
Ce vreau sa spun e ca exista numeroase motive pentru care ajung sa aprecieze ceea ce altii considera ca sunt niste bazaconii.

Răspuns utilizator avertizat