| tomusrares a întrebat:

Va rog, am nevoie urgent de un raspuns.Sunt angajata la o firma din 15 iunie 2011, in decembrie am ramas insarcinata iar din 15 februarie 2012 am ramas in concediu medical.Mau anuntat de la firma ca o sa se schimbe denumirea si va trebui sa fac lichidarea ca pe urma sa ma poata reangaja pe cealalta firma.Este posibil si ma afecteaza cu ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus de tine nu trebuie sa faci nici o lichidare, trebuie doar un scurt act aditional la contractul individual de munca in care sa scrie ca s-a schimbat denumirea firmei si ca raman neschimbate celelalte prevederi din CIM. Mie mi se pare o inselaciune treaba cu desfacerea CIM pentru atat lucru, nu cumva sa ceri aceasta, poti ramane fara loc de munca. De altfel in perioada concediului medical este interzisa desfacerea CIM din initiativa angajatorului si de aceea iti cer sa faci tu cererea de desfacere. Numai bine!