| Paix a întrebat:

Vreau o informatie clara unde intocmesc dosaru pentru o scoala de subofiteri jandarmi?
Unde institut, cladire, strada!?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cei de la Jandarmi Sibiu: Aspectele de particularitate privind recrutarea candidaţilor se pot obţine la sediul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Sibiu – Compartimentul Management Resurse Umane şi Organizare Structurală, Calea Poplăcii nr. 85 Tel. 0269/233170; 0269/233190 – interior 24534/24535/2453
Pentru cei de la Academia din Bucuresti: Sediu: Aleea Privighetorilor, Nr. 1-3, Sector 1, Bucuresti
Cod Postal: 014031
Telefon: 021.317.55.23
IPJ Timis: Relaţii cu publicul: Telefon: 0256/40.21.10 0256/40.21.11 0256/40.21.05
CMJ Timis: Tel.: 0040-256-20.45.49; 0040-256-44.72.01; 0040-256-20.44.24

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dosu' poti sa tii-l tocmesti si la colt de strada. Sau ai vrut sa zici dosarul? Daca da, dosarul se depune la IPJ-ul de care apartii si se depune in perioada Martie- inceputul lui Mai. Acum gata!

| Paix explică (pentru Salontanul):

Da dosarul, serios? pai cum ca cererea de in sciere se pot depune pana in 29.07. 2016

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.jandarmeriasibiu.ro/......amant.html
Este pana in 13 Iunie dar este data la care trebuie sa fie dosarele la Sibiu. Mergi la CMJ sau IPJ si intreaba. Sau poti sa suni la ei. Daca-mi spuneai de unde esti iti dadeam si numarul de telefon. Dar pe link-ul dat il gasesti pe cel de la Academie.

| Paix explică (pentru Salontanul):

Din Lugoj da-mi nr!
Nu inteleg nimic pe link-ul care miai trimis ca pana in luna iulie abar n-am.

| Paix explică (pentru Salontanul):

Multumesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Paix):

Multumesc si eu!