| c0bra1337 a întrebat:

Vreau sa depun un CV la Mega Image ca Lucrator Comercial dar am o problema! Intru aici http://www.mega-image.ro/corporate/cariera.php?c=2&j=10; dau Trimite CV ( unde scrie cu rosu ); Completez toate datele si tot ce imi cere iar la sfarsit... imi spune asa :
» Incarcare CV « Choose file; No file chosen;
Adica trebuie sa mai incarc un CV din pc, dar nu am site de download CV
Ce trebuie sa faccccc!

4 răspunsuri:
| Daniel26 a răspuns:

Ai un CV scris intr-un document Word? daca nu, fa-ti unul, iar apoi incarca-l pe site-ul Mega Image, asa cum se cere. Sau, daca ai deja un CV pe un site de recrutare, salveaza-l pe acela pe desktop-ul PC-ului tau, verifica-l si daca totul e ok ca aspect şi informaţii, incarcă-l pe site-ul Mega Image. Succes!

| c0bra1337 explică (pentru Daniel26):

Nu am un CV intr-un word in PC, si cand intru in word pad, imi poti explica si mie cum sa fac un CV in word pad? ca vreau sa depun CV la mega image

| Daniel26 a răspuns (pentru c0bra1337):

Deschizi WordPad si introduci informatiile specifice unui CV (gasesti modele online). Dupa ce termini de scris, salvezi fisierul pe desktop (File>Save As) apoi il incarci pe site-ul Mega Image. In schimb, nu stiu cat de bine arata (ca aspect/asezare in pagina) un astfel de CV creat in WordPad. Mai simplu este sa apelezi la un prieten care te poate indruma pas cu pas in crearea unui CV sau si mai simplu, poti intra aici https://europass.cedefop.europa.eu/editors/ro/cv/compose, completezi campurile respective cu datele tale si ce se mai cere (ca sa le completezi = click pe "Completeaza" > apare o fereastra, scrii acolo ce iti cere si apesi pe Salvati la urma), iar la final, dupa ce ai completat toate sectiunile, salvezi documentul pe PC (pe desktop) - va fi in format PDF, nu Word (este ok si asa), iar apoi, intri pe site-ul MegaImage, completezi si acolo ce ti se cere in formular, iar la final incarci CV-ul pe care l-ai salvat anterior pe desktop. Apoi click Trimite si gata. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, dai aici, ti-l creezi online, iar apoi il descarci in pc, http://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae