| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să devin critic de moda si am întrebări:
1. Trebuie sa urmez facultatea de arte domeniul moda?
2. Trebuie să fiu talentat la desen? Pt ca nu ma pricep deloc la desenat.
3. Cu ce medie se intra la Facultatea de arte?
4. Cât de greu este sa găsesti un loc de munca in domeniul respectiv?

Funda! ****

4 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Puneti o gaina pe cap si devi cel mai tare critic de moda.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu termina intai scoala generala si sa intrii la un liceu de arte, ca mai ai vreo 6 ani de facut pana sa ajungi la o Facultate de arta, cine stie, poate pana termini tu liceul nu mai exista facultatea de design vestimentar, poate se schimba lumea... ia-o usor, fa planuri pe urmatorii 2 ani, nu mai mult, intai invata sa iei examenul de capacitate, ca ala este primul!
Intre timp, fa rochite la papusi si joaca-te de-a moda cu ele!

| nirocino a răspuns:

1. Nu neaparat, la noi sunt critici si creatori de moda cu 4 clase.
2. Nu trebuie sa te pricepi la desen, tu doar ii critici pe ailalti.
3. La Facultatea de Arte se intra cu medie mare la buget, cel putin 10.
4. E greu, ca sunt mai multi critici decat creatori.
In orice domeniu.
Bafta!

| Spartacus12345 a răspuns (pentru nirocino):

Multumesc!