| HeiSweetie a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu o traducere a acestei fraze, din romana in engleza*ma adresez strict celor care cunosc aceasta limba foarte bine (nu vrau traduceri de pe net ca asa as fi putut sa procedez si eu dar stiu ca nu sunt corecte!) : Elevilor sistemului nostru educational le lipseste sprijinul acestuia, de aceea multi dintre ei prefera sa-si urmeze visurile si pasiunile peste hotare.
P.s: Mentionez ca aceasta nu este o tema pentru acasa! Pur si simplu am nevoie de aceasta traducere.

Răspuns Câştigător
| Alekz00 a răspuns:

Uite asa este traducerea:The students of our educational system lack its support, and that's why many of them preffer to follow their dreams and passions abroad.
(Sa stii ca nu am cautat pe internet)
Sper ca te-am ajutat happy

1 răspuns:
| HeiSweetie explică (pentru Alekz00):

Daca e adevarat ce spui, atunci iti multumesc mult. Sper ca e traducerea corecta. Mersi :*