| eusuntmarcelinedraguta a întrebat:

Vreau sa ma duc la liceul militar, dar am astm. Nu e foarte grav, vara sunt total bine dar iarna scad la 96%-94% cel mult 90%.
Are vreo importanta? Pot fi admisa?

4 răspunsuri:
| Heavenonearth a răspuns:

Da,poți fii admisă dacă medicul de familie iti poate da o recomandare că esti aptă.dar dacă la testele medicale de la armată pici, asta e, mergi mai departe, măcar știi.Succes!

| sierra1 a răspuns:

Vezi testul spirometric, îl treci?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă în fișa ta medicală la medicul de familie scrie astm nu vei reuși. Dacă nu scrie, la liceu ești internată, nu te poți trata acolo fără să se afle că ai, că nu e sanatoriu, așa că nu ai șanse.

| eusuntmarcelinedraguta explică (pentru Heavenonearth):

Multumesc!