| Omulcarearenevoiederaspunsuri a întrebat:

Vreau sa ma fac doctor nutritionist. Ce facultate pot urma in tara? Cat se castiga? Ce specializare/ramura? Cat de greu e? cat de frmoasa e meseria? Se merita?

3 răspunsuri:
| Ralucaa69 a răspuns:

Sper ca asta te va ajuta http://hofmed.ro/2012/04/cum-sa-devii-nutritionist/ Meseria este una foarte frumoasa. Dar trebuie sa fi constient ca ai foarte mult de invatat.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Poti urma facultatea de medicina (6ani) dupa poti da la o specializare (la alegere tu poti da la nurtritie) dupa (daca vrei) poti face si un master...doar ca toate astea dureaza vreo 10 ani...
Ori cum e o meserie banoasa (nu la noi in tara)
Succes!
Funda?

| Omulcarearenevoiederaspunsuri explică (pentru Ralucaa69):

Am mai gasit site ul asta si sa mor de stiu cum sa umblu pe el rolling on the floor)))