| 03051959 a întrebat:

Vreau sa stiu ce facultati trebuie ca sa ajungi actor de film?Ce ii trebuie unei persoane ca sa ajunga actor de film?

7 răspunsuri:
| BrunetteGirl01 a răspuns:

Sunt facultati de teatru si televiziune, etc. Sau poti face cursuri de actorie. Eu zic sa cauti pe net ce posibilitati ai in orasu tau de a invata actoria. Incearca sa te interesezi cand sunt diferite castinguri, sau sa iei legatura cu cineva din acest domeniu... Bafta!

| Laura46 a răspuns:

Unatc si noroc

| corolav a răspuns:

Poți ajunge actor de film șifără să fi urmat vreo facultate, sau vreuna specială pentru așa ceva.
Unei persoane, pentru a ajunge actor de film, îi trebuie talent, să fie fotogenică și... să aibă noroc.

| 03051959 explică (pentru corolav):

Mersi dar e necesar sa stii limba engleza?

| 03051959 explică:

Trebuie sa stii numai decit limba engleza?

| corolav a răspuns (pentru 03051959):

Nu e neapărat obligatoriu, dar e foarte des folosită acum în ultima vreme, și nu e rău să o știi. Mai ales că am început și noi să mai ieșim în lume și limba engleză a devenit aproape la fel de necesară ca apa sau ca aerul.
Oricum ai gîndi totuși, meseria aceasta e una al dracului de grea și ajungi să te bați și cu fratele și cu sora pentru un rol. Treci și peste cadavre. Vorba aia „n-ai mamă, n-ai tată!".
E mai ușor de străbătut jungla Amazonului decît să prinzi un rol la Hollywood.
Ai nevoie de un tupeu fantastic.
Nu știu cît adevăr eîn ceea ce-ți spun, sau poate doar folclor, dar un caz
de mult curaj și mult tupeu din partea unei românce ajunsă în America ar putea fi acesta.
Ajunsă în fața unui mare boss, la un interviu, acesta a întrebat-o :
- Cam ce speri pentru viitorul nu prea îndepărtat?
- Încerc să cred că voi lua locul!
E genul de răspuns care place la americani.
Am auzit că ar fi ajuns profesor universitar pe undeva pe acolo.
Oricum, îți doresc succes!

| 03051959 explică (pentru corolav):

Mersi mult p/u succes
insa eu nu vreau sa ajung la Hollywood, vreau sa ajung macar pe platourile de filmare de la Bucuresti sa joc alatori de actori preferat oricu mersi de sfaturi
si daca ai stii cv ce trebu la actorie te rog sami scrii