| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ziceti niste exemple de oameni care au ajuns MARI si nu au facut scoala! Funda

Răspuns Câştigător
| Silent3025 a răspuns:

Scoala tot trebuie sa faci, exista afaceristi bogati care nu au facut vreo facultate si unii au renuntat la scoala din cauza greutatilor.
Mark Zuckerberg (fondatorul Facebook)
Michael Dell (fondatorul Dell)
Richard Branson (fondatorul Virgin Group)
Michele Ferrero (Detinătorul fabricilor de ciocolata Ferrero )
Bill Gates (co-fondatorul Microsoft)
Steve Jobs (Apple)
Citeste pe larg articolul aici http://www.evz.ro/miliardari-fara-scoala-1042013.html

20 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Gigi Becali

| apocaliptic77 a răspuns:

...nu exista OAMENI mari si fara scoala, doar escroci, javre, sau cum vrei sa le numesti. Calitatea de OM presupune altceva.

| Adry05 a răspuns:

Du-te ma la scoala in continuare si lasa prostiile laughing)

| RAY a răspuns:

Scoala nu-i o puscarie sau o sala de tortura

| anonimg a răspuns:

Fara 10 sau 11 clase nu o sa poti da de permis.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns:

Genghis Khan.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bill Gates imi vine acum dar sunt multi.

| RAY a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Scoala inseamna pasiune nu profesori nebuni

| Deliiiia a răspuns:

Antipatia fata de scoala dispare pe masura ce inveti mai mult. Crezi ca daca stai si te joci pe pc toata ziua vei ajunge om mare? Te inseli atunci. Propuneti ca in fiecare zi sa petreci 3 ore de studiu, le imparti cum vrei, dar 3 ore sa fii maxim concentrat, fara telefon, televizor, etc. Vei vedea ca notele tale vor creste semnificativ.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Minune, salam, guță, becali, etc.

| Niklauss a răspuns:

Ceaușescuhappy

| PoorBunny a răspuns:

Toti au facut o "scoala"!

Scoala nu este doar o institutie sau o cladire insa reprezinta educatia de care dai dovada.
Aceasta te ajuta doar sa ai parte de cultura generala, nu prea o sa te ajute in cariera pe care ai vrea tu sa o faci sau pe care o vrea altii.

Exemplu : Bill Gates, doar ca el nu a facut liceul.

Daca il vezi pe unu bogat care nu a facut scoala nu trebuie sa te apuci acum sa stai acasa sa iti puna absente.
Trebuie sa fii sigur pe tine daca vrei sa te lipsesti de scoala si sa faci zilnic ceea ce iti place, sa te informezi si sa explorezi.

Bafta! Mai multe nu am de zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-mă! Ești pe cale să faci cea mai mare prostie. De obicei, cei ce nu vor să facă școală încearcă să se convingă pe ei înșiși că au existat atâția alții ce au reușit fără. Nu te cunosc, dar te rog nu face prostia asta. După ce va trece timpul și va deveni aproape imposibil să o mai faci, poate și din cauza rușinii sau din alte motive, vei regreta amarnic.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai toti cretinii de ministri pe care ii avem acum. Becali nu a ajuns mare, a ajuns doar un mare papagal.

| Flaviuss1234 a răspuns:

The weekend

| AFR81 a răspuns:

Sunt cativa. Bill Gates si Stan Wawrinka imi vin acum in minte, dar iti garantez eu ca, infinit mai multi oameni au ajuns pe drumuri sau traind la limita saraciei din cauza neterminarii cel putin a studiilor medii. In concluzie, du-te la scoala ca "si scoala e buna de ceva".

| Clorox a răspuns:

Nu prea exista, fa scoala si taci, nu te tortureaza nimeni, daca cineva iti sare in cap iti sare cu un motiv, nu e greu daca inveti!