| Copiliţă a întrebat:

Am pus Tannisol in must, in damigeana de 50 l, un sfert de pastila. Se mai limpezeste sau ramane must? Se poate remedia situatia? Cum?
Multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a ramane must trebuie sa-l fierbi circa 10 minute la foc mic.Nu stiu ce e este Tamisol, ceva conservant?
Eu am pastrat must prin foerbere, sta foarte bine si pana la vara.

| Copiliţă explică (pentru anonim_4396):

Este folosit la limpezirera vinurilor, dar se pune dupa fierbere eu am pus inainte si caut o solutie ca el sa fierba, sa devina vin.