| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Care specie de copac pluteste pe apa si nu se scufunda? Dau fundahappy.Ma refer la lemnul copacului daca pluteste sau daca se scufunda.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Cel mai usor este cel de pluta.

5 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Lemnul oricarui copac pluteste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai ai intrebat daca lemnul pluteste sau mi se pare mie?

| Eduard619 a răspuns:

Lemn de pluta

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru anonim_4396):

Da asta am intrebat nu vezi bine.Si nu ma lua si tu ca orice lemn pluteste ca este lem mai greu si mai usor eu vreau sa stiu care este ala usor.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru suffarstar):

Serios? Ala de brad se scufunda fiindca este gros.Eu vreau sa pluteasca nu sa se duca ca piatra la fund.Sau salcia daca are apa se imbiba de apa si devine grea.