| Giulia2002 a întrebat:

Bună ???? Cineva și-a vopsit gresia cu vopsea? Dacă da apoi când speli pe jos și folosești anumite soluții de curățat? Nu s‐a deteriorat? Vreau să fac lucruri acesta dar îmi e frică ca îl fac degeaba ce părere aveți? Sau cine a încercat?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vopseaua dată pe gresie deteriorează gresia și la rândul ei este deteriorată, în primul rând, de cei care circulă pe gresia vopsită, iar mai apoi de soluțiile de curățare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gresia nu, faianța da