| Armin172832 a întrebat:

Bună seara! Stie cineva cum se altoiesc pomii fructiferi?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pomii (cu doi "i") se altoiesc (nu "altoiește", că-s mai mulți) cum zice aici de ex:

https://masif.ro/blog/post/altoirea-pomilor-fructiferi

| gabicoo a răspuns:

Cu Cartea de gramatică.

| relian a răspuns:

Cumpara un pom deja mare si nu mai stai sa altoiesti, sa astepti, nici nu-s scumpi.Alegi ce doresti tu.
Plus daca nu te pricepi si nu se prinde altoiul, pierzi timp. Metode de altoire sunt multe, dar cele mai folosite is doar cateva, depinde ce anume vrei sa altoiesti, pe ce, cand etc.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sunt carti pe tema asta. Cauta la biblioteca ceva despre pomicultura.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Cică trebuie sa ii tai, ii cureți și ii pui în pământ.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Brutal from you