| zozolex a întrebat:

cum pot spala un covor ca acesta: http://www.google.ro/......tp?/imgres Multumesc anticipat de raspuns :).

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Greu,mai intai trebuie indepartat foarte bine praful si reziduurile din profunzime (aspirat, batut, aspirat)apoi intins pe o suprafata dreapta si curata, apoi inmuiat cu apa si detergent pentru covoare. Dupa 30-60 de minute(in functie de temperatura apei, ce o suporta covorul)se poate trece la spalarea cu aparatul cu jet de apa sub presiune, si se repeta operatia cu detergent si apoi clatire pana iese apa curata din covor. Apoi se ruleaza si se aseaza pe un suport inclinat 5-6 ore sa se scurga bine, dupa care se intinde pe o bara (atarnat) pana se usuca. Daca nu sunt conditii pentru asa ceva spalarea se poate face si chimic cu aparate profesionale, de catre o firma din domeniu.Succes

1 răspuns:
| zozolex explică (pentru LIN2010):

Mersi mult o sa mai caut si pe internethappy