| TheCostumeCat a întrebat:

Buna, TPU! Mi-am luat un apartament, insa nu am luat in calcul faptul ca am un cazino cu pacanele la parter.
Credeti ca o sa am probleme?

Apartametul imi place foarte mult, vecinii super OK, dar nu stiu ce sa ma astept cu pacanelele

P.S Avem camere+Interfon

14 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

Fiule te temi sa nu cazi in ispita pacanelelor?

| 1onur a răspuns:

Dacă tu stai în casa ta ca omul, cine ce să-ți facă? Lasă oamenii să-și bată joc de viața lor cu cazinourile. Vor înțelege ei că-și fac rău singuri.

| TheCostumeCat explică:

Ideea e ca usa de la bloc e langa usa pe unde se iese din cazino la tigara

| Yurisa a răspuns (pentru TheCostumeCat):

Bine că nu stau la ușa de la aprtamentul tău? vezi care sunt avantajele și dezavantajele faptului că ai păcănele la parter

| Mindfulness a răspuns:

Îți pui interdictie ( autoexcludere) îți dă o foaie o completezi in doi pasi și aia e, ești autoexclus! Așa am făcut eu la mine in oraș la toate cazinourile mi-am pus și am scăpat! E simplu!

| Mindfulness a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu o să mai poți juca, te vor scoate afara dacă îți pui interdictie.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TheCostumeCat):

Sa vezi scandaluri când pierde unul...

| kalasnicov22 a răspuns:

Deci ai galagie si prostime la usa blocului.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TheCostumeCat):

Tu esti de vina ca ai cumparat apartamentul, acum suporta consecintele, nu te a pus nimeni sa il cumperi tu l ai vrut

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa reziste prea mult, s-ar putea sa se inchida in cativa ani

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca fostul propietar l-a vandut tocmai din aceasta cauza.
Muta-te acolo si daca nu-ti convine, vinde-l si tu.

| ioana748 a răspuns:

Daca aveai alimentara non stop la parter cam tot aia.
Ce treaba ai tu? Nici una.

| TheGentleman a răspuns (pentru ioana748):

Serios, Ioana? Mă dezamăgești sad

Cum să compari alimentara cu gamblingul?

A avea alimentară este un avantaj, nu mai pierzi timp cu aprovizionatul (singurul inconvenient să zic așa e când vin dubele cu marfă), dar serios nu se compară

| ioana748 a răspuns (pentru TheGentleman):

La mine pe bulevard sunt multe sali de jocuri si shop and go uri.
Sincer mai multi oameni la berica si cersit am vazut in fata magazinelor alimentare decat a sălilor de jocuri de noroc.
Nu prea accepta cei de la salile de jocuri galagie si mizerie in fata, ca au personal paza, plus intervenții bgs(gen) si fac imediat curat.
Poate nu trebuie chiar speriat, ca sa vezi ce nasol o sa fie.
Totuși, cand cumperi un apartament trebuie sa fii atent la toate criteriile, ca nu cumperi o jucarie.
Posibil, sa fie totusi o atmosfera decenta cu tot cu cazinoul de la parter.