| Annasicamy a întrebat:

Buna tuturor..am un ghiveci cu cactusul Paștelui și anul trecut a făcut boboci și eu tocmai în timpul ăla i-am schimbat locul, am citit că nu trebuie mișcată in acest timp, eu nu am știut. Acum după 3 luni e tot la fel, bobocii nu au înflorit, nu sunt uscați.Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Dragoseuhdhs a răspuns:

Ortodox sau catolic? Vezi tu, anul trecut daca nu mă înșel a picat în aceeasi zi, anul asta este puțin cam derutant.
Sau mai este o varianta, fiind cactus, lucrurile se mișcă mai greu pentru el, ii trebuie ceva mai mult timp decât altor plante sa se dezvolte, sa infloreasca.

| Annasicamy explică (pentru Dragoseuhdhs):

Ha hai, ce amuzant decât să răspunzi la mișto la o întrebare, mai bine te abții că nu crăpi