| mdc98 a întrebat:

Buna ziua! Doresc sa renovez bucataria, un hol si o debara. Intrebarea mea este daca vreau sa schimb usile, si sa pun usi cu pervaze pe ambele parti, mai trebuie facut ceva la spaleti? in situatia in care peretele vine imbracat cu pervaze, nu e gen ca la un geam care vine doar pe mijloc montat. Multumesc

3 răspunsuri:
| FloreIonut a răspuns:

Da este cea mai buna solutie, cu pervaz pe ambele parti. Mare atentie la grosimea de perete. sa nu fie mai mare de 10 cm. nu veti putea utiliza pervazul doar pe o parte. Usile din comert sunt proiectate pentru grosime de 10 cm.

| mdc98 explică (pentru FloreIonut):

Asta stiu, am un perete de 20 cm dar nu e problema ca acolo o sa cumpar o extensie, dar voiam sa stiu daca trebuie facut ceva la spaleti daca pervazele vor fi pe ambele parti.

| FloreIonut a răspuns (pentru mdc98):

In principiu nu mai trebuie facut nimic, dar tot asa cu mentiunea ca latimea pervazului sa acopere latimea fasiei de spuma aplicata.