| Broccoli a întrebat:

Buna ziua, imi doresc sa imi cumpar un apartament cu 3 camere ( este primul meu apartament, nu am alte proprietati pe numele meu ) imi puteti spune va rog care este diferenta in momentul de fata intre rate ipotecare sau rate prima casa? Care sunt avantajele / dezavantajele. Ce imi recomandati si cam la ce sa ma astept in caz de orice. Totodata daca cineva a facut rate imi puteti sugera o banca buna sau cateva informatii de folos despre achizitionarea primei case cu banca? ( Am incercat sa ma uit si pe anumite siteuri dar gasesc tot felul de informatii diferite si eronate, am zis sa intreb aici poate sunt persoane care sunt deja in aceasta postura ) Va multumesc, zi frumoasa si usoara va doresc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu nu ai servici, deci nu poti cumpăra prin credit la o bancă.

| Broccoli explică (pentru darrio2007):

Ca idee, unde scrie in intrebare ca nu am servici? Intrebarea este alta, diferentele intre ipotecar si prima casa. Am servici ca idee

| darrio2007 a răspuns (pentru Broccoli):

Scuze, era o intrebare de a ta din 2015.