| BolovanNicolae a întrebat:

Bună ziua,
Vă rog, opinii pro și contra și sfaturi de la cei care locuiesc într-o construcție realizată cu panouri sandwich.
Ce grosime au pereții exteriori și plafonul, ce finisaje suplimentare sunt absolut necesare, ce climatizare aveți, apare condens?
Se poate locui permanent în astfel de locuință?
Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă ai bani construiește-ti o casă normală care să reziste: din cărămidă și zidărie. La container stau doar sinistrații și asta provizoriu.

| BolovanNicolae explică (pentru gabicoo):

Nu este pentru mine, e pentru un frate de 65 ani, are casa cu structura de rezistenta compromisă, nu mai merită renovată. Trebuie să îi fac ceva rapid, cu costuri mici, m-am gândit la o căsuță de 35mp care să aibă strictul necesar.

| BolovanNicolae explică:

E pentru un frate de-al meu care are casa cu structura de rezistență compromisă. Vreau și trebuie să construiesc ceva rapid de cca 35 mp cu strictul necesar.