| jamesbond28 a întrebat:

Cam cat cere un mester pentru metrul patrat de gresie pusa, mai nou? Multumesc!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, ai multa suprafata de acoperit?

| jamesbond28 explică (pentru anonim_4396):

Cam 30 mp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru jamesbond28):

De unde esti, poate ne intelegem cumva, mai ales ca suntem prieteni (virtuali ) TPUwinking

| Mihaela1964 a răspuns:

Preturile variaza; in Ploiesti gasesti cu 25-30 lei/mp.

| jamesbond28 explică (pentru anonim_4396):

Baia Mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru jamesbond28):

Ha haaaa, mare distanta, daca nu este mult de decupat ( ma refer la trepte si colturi unde gresia trebuie taiata si modelata dupa peretele respectiv ) nu-idai mai mult de 150 de roni mp, in 4 ore nu are ce face

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://activbizconstruct.ro/sub-13-lista-preturi-manopera.html
http://www.bizoo.ro/produse/montaj-gresie-si-faianta/start-0/10/
uite ceva informativ.
acum depinde si cum tratezi cu "mesterul" depinde de suprafata..cu cat suprafata este mai mare, poti negocia pentru o reducere.
O zi buna:)

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai bine ai cauta un tutorial sa-ti pui singur gresia.Economisesti niste banuti. Tata, fara a avea pregatire a pus singur faianta / gresie / parhet in toata casa.Si e trecut de 70 de ani.In plus daca te experimentezi poti pune tu la prieteni pe bani mai putini decat la mesteri.