| Maximax a întrebat:

Cu ce arhitect/firma de arhitectura ati facut proiectul pentru inchiderea balconului cu termopan? (daca se poate si un pret/suprafata) Multumesc!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Lucrarile de tamplarie nu necesita autorizare, deci nici proiect, decat in situatia in care cladirea este monument istoric.

| kissmealiss a răspuns:

Daca vrei iti dau eu un nr de a lu cuiva care face termopane... depinde unde stay

| Maximax explică (pentru kissmealiss):

Autorizatie trebuie sigur pentru orice modificare adusa fatadei blocului. De la primarie am certificatul de urbanism dar pentru a obtine autorizatia de constructie trebuie si proiect facut de un arhitect.
Balconul este deja inchis, oricum multumesc pentru intentia cu recomandarea. Chiar daca sunt multi care au inchis balcoane fara autorizatii, o vreau pentru linistea mea, sa stiu ca am toate hartoagele in regula.

| kissmealiss a răspuns (pentru Maximax):

Ok.spor