| Andrei0318 a întrebat:

De la depunerea dosarului pentru locuinta ANL cât timp dureaza pana as primi un raspuns?

4 răspunsuri:
| VENON a răspuns:

După depunerea dosarului pentru o locuință ANL, durata până la primirea unui răspuns poate varia în funcție de mai mulți factori, cum ar fi numărul de cereri primite, verificarea documentației și aprobările necesare din partea autorităților locale. În general, acest proces poate dura între câteva luni și un an. După evaluarea dosarului, lista de priorități este actualizată anual, iar alocarea locuințelor se face pe baza punctajului obținut de fiecare solicitant. Pentru a obține o estimare mai precisă, este recomandat să contactezi primăria locală sau departamentul responsabil cu locuințele ANL, deoarece termenele pot varia de la un oraș la altul. O cunoștință a mea, a primit abia după un An și Jumătate. Mult succes

| Violleta2022 a răspuns:

Poate dura intre 1 luna si 12 luni, depinzand cat de aglomerati sunt cu verificarile fiecarui dosar, ce locuinte au disponibile samd.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ani buni. Depinde si in ce situatie esti. Ca te ia la rand dupa anumite standarde. Cel mai rapid te ia in evidenta daca ai nevasta, copii, facultate si sa fi relativ tanar. Insa in Romanica se ia cam in ordinea asta:
1. Oameni de prin partid
2. oameni care dau mita pentru a prinde loc
3. oameni care au copii, facultate, nevasta si venit mic
4. oameni care au copii, facultate, nevasta
5. oameni care au nevasta si facultate
6. oameni care au facultate si venit mic
7. oameni care au venit mic.
Pe langa astea, trebuie sa tii cont si cate locuinte ANL sunt disponibile la tine in oras.

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde câte cereri sunt.