| MrSergio a întrebat:

HEY TPU, ma intereseaza o instalatie elctrica Parter + mansarda cam 200 m2 cat costa? A mai facut cineva de curand?

3 răspunsuri:
| alexxserb a răspuns:

Salut! Costul unei instalații electrice pentru un parter și o mansardă de aproximativ 200 m² poate varia semnificativ în funcție de mai mulți factori, inclusiv complexitatea lucrării, tipul de materiale folosite și tarifele electricianului. În general, pentru o instalație electrică completă, costul poate fi între 10.000 și 25.000 de lei.

| MrSergio explică (pentru alexxserb):

Mi sa părut destul de mult 3600€.

| alexxserb a răspuns:

Pentru o casă de 150-180 m² utili, pe un singur nivel, și având în vedere nevoile pentru garaj, foișor, grădină și spațiu pentru animale, un teren optim ar fi de aproximativ 800-1.000 m². Aceasta ar oferi suficient spațiu pentru a construi toate elementele dorite, păstrând și o zonă verde generoasă pentru grădină și relaxare, mai ales într-o zonă comunală.