| benga94 a întrebat:

Salut,am o intrebare de curiozitate,la mine in bloc s-a dat bani pentru a se trage apa pe scara ca sa nu mai fie apometrele in casa, citi bani va ajuns sa va faca prin casa si materialele citi bani va ajuns ca sa stiu la cit sa ma astept mana de lucru materialele, astept raspuns!

4 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Suma se stabileste de comun accord intre membrii asociatiei, si firma care va executa lucrarea

| corbulalbrosu a răspuns:

Intreaga lucrare, cu caminul de apa, cu materiale si manopera poate costa in jur de 700-850 de lei.

| benga94 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu ati inteles, banii pentru teava de pe scara sau dat 200 de lei, apometru l-am cumparat 100 de lei, intrebam cit ar ajunge pentru sa imi traga teava in casa de la baie, bucatarie pana afara pe scara la coloana principala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de materialele folosite, teava material plastic sau teava de cupru, Depinde de ce lungime are intreaga lucrare, cum este pozitionata bucataria si baia si de cata manopera reclama intreaga lucrare.De asemenea depinde de "valoarea" mesterului.