| LovelyWolf a întrebat:

Salutare, am si eu o curiozitate pentru cei cu AC. Recent mi-am cumparat 2 aer conditionate, stau la bloc etaj 3, si tot ma gandeam la cat de sigura este montarea unitatii exterioare. Evident ca NU eu montez, ci o firma autorizata, dar ma intrebam cat de bazat poti fii pe acele 2 picioruse de metal care sustin unitatea? Totusi cate sanse sunt sa pice?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă este o furtună foarte puternică se poate întâmpla să pice.

| Holiday a răspuns:

"Piciorusele" alea tin si unitatea. si pe tine daca te sui pe ea. Nu e niciun risc sa cada.

| Goete a răspuns (pentru gabicoo):

Si daca e un cutremur poate pica blocul, Atentie!