| Touka19 a întrebat:

Bună!
Poate să-mi răapundă cineva la câteva întrebări, vă rog?
M-am apucat de anime-ul Tokyo Ghoul. A fost în regulă o vreme, până să aflu motivul pentru care oamenii sunt de părere că anime-ul e de cacao. De ce? Pentru că s-au îndepărtat de povestea originală, de manga. Am fost foarte confuză, apoi am căutat și am aflat că au scris o poveste alternativă și nu mai are legatură cu manga începând cu sezonul 2. Mă zgârie pe creier asta și nu o să stau să mă uit la ceva ce n-are legatură cu povestea principală. Știe cineva un site unde pot citi toate volumele și capitolele online în engleză? Și traducerea din japoneză în engleză să nu fie făcută de fani, gen vreau traducerea corectă. Un site fără viruși sau ceva de genul? Mulțumesc! Aș vrea să-mi raspundă doar cei pasionati de manga sau anime în general, vă rog!

4 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Cam greu cu anime-urile deoarece traducerile nu sunt chiar cele mai bune! Ai putea sa încerci o platforma de streaming! Trebuie sa plătești dar traducerea este mai buna

| Touka19 explică (pentru LisaJulie):

Mersi pentru sugestie. Bănuiesc că așa voi face, în caz că nu voi găsi un site de genul.

| Kellby a răspuns:

Din câte știu și îmi amintesc, Sez. 2 din Tokyo Ghoul nu este Canon, deci nu are legătură neapărat cu planul principal al poveștii din manga. După Sez. 2 anime ul pare să revină la povestea originala. Daca totuși nu vrei sa te uiți la tot anime ul și vrei sa citești doar manga ți-aș putea recomanda manga4life.com

| Touka19 explică (pentru Kellby):

Mersii de sugestie, dar am găsit pe animekage traducerea la manga chiar în română, și pot și în engleză tot pe site ul ăsta în caz că în romana nu e corect tradus.