| mosora2002 a întrebat:

Cine e pe mioritice sau alte siteuri de bancuri sa-mi spuna bancurile lui cel mai bun banc primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Inutza0102 a răspuns:

Ce face vaca cand sta la soare?
Umbra.

Mos Craciun intra intr-o casa,lasa cadouri sub brad si,cand se pregatea sa plece,vede niste fursecuri si un pahar cu lapte pe o masa, iar langa ele un bilet mare pe care scria:"Pentru Mosul"
Mos Craciun mananca doua fursecuri si bea o gura de lapte. Apoi ia biletul si incepe sa-l citeasca.
Socat, citeste urmatoarele:
"Draga Mosule,
Lasa o bicicleta noua sub bradut si am sa-ti dau antidotul la otrava din paharul tau de lapte.
Cu drag,
Fanel"

După o zi criminală, în care lui Moş Crăciun toate i-au mers prost (i s-au îmbolnăvit 4 elfi, 5 reni au răcit, sania s-a rupt, a rămas fără băutură şi a venit şi soacră-sa în vizită), seara sună la uşă un îngeraş cu un brad imens de Crăciun.
- Ce să fac cu bradul, Moşule? întreabă îngeraşul.
- Să ţi-l bagi în fund!
Şi, de atunci, există tradiţia cu îngeraşul înfipt în vîrful bradului.

Vasile stă afară în ploaie. Vine nevastă-sa şi îl strigă:
− Mă, Vasile, hai în casă că plouă!
− Lasă, fă. Stau afară, că plouă şi aici!

Sotia viermelui plangea.Vecina sa o intreaba:
-Ce-ai vecina?
-Sotul meu este la pescuit!

2 răspunsuri:
| ToTMaiSus20103D a răspuns:

Se urca urca bula sus unde se trage clopotul.si vede o gaurica mica
Si chiar atunci i vine lu Bula sa-si faca treaba(cea mare)...
Popa...era jos. si citea crestinilor."Doamne, dane si noua un dar"
Si in momentul acela i-a scapat lui Bula.traba chiar in mana la preot
Zice preotul: " Multumim, Doamne! Ce sa-ti dam noi tie?"
Si Bula de sus : '"Hartie igienica!"

| mosora2002 explică (pentru Inutza0102):

Multe bancuri si bune funda