| anonim_4396 a întrebat:

Haideti sa facem un exercitiu de imaginatie, cu cine credeti ca s-ar potrivi mai bine Ichigo cu Rukia sau Orihime, fiecare sa spuna ce ar merge in relatie, ce nu, puncte comune, ma rog...cine imi descrie cel mai frumos are o funda big grin

Răspuns Câştigător
| KinokoஐKee a răspuns:

Parerea mea ar fi urmatoarea:
1)Cuplul Rukia&Ichigo pai sa vedem fiecare are propriile sale calitati:Rukia e frumoasa si puternica, iar Byakuya e fratele ei.In fiecare episod parea ca Ichigo e mai aproape de ea decat de Orihime.Amandoi au un caracter haios si nebun care-i pun in situatii comice, dar mereu le pasa de prietenii sau camarazii lor.
2)Cuplul Orihime&Ichigo. Orihime e cea mai frumoasa si un pic naiva.Nu vrea sa exagerez prea mult spunand ca e mai frumoasa ca si Rukia, dar e adevarat.Ea nu e chiar ata de puterica, dar are un trup de invidiat, iar puterile ei sunt uimitoare asa incat mereu au fost de folos.In plus si ea e desteapta.E mereu grijilie si are o poveste de viata tragica, dar poate vorbii destul de usor despre ea ceea ce da dovada de un caracter puternic.

Mie imi place mult mai mult de Orihime decat de Rukia, dar din perspectiva mea Rukia se potriveste mai bine cu Ichigo(moral) si cu Orihime(fizic).Se potriveste mai bine cu Rukia, dar mi-ar placea mai mult sa fie cu Orihime, pentru ca oricum ea il iubeste. Ichigo le-a salvat pe aman2. Dupa mine ar fi putut fi asa:
1)Ichigo cu Rukia
2)Ulquiorra cu Orihime

16 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Cu rukia pentru ca amandoi sunt nebuni

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ce anime sunt?

| MemeGame9 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Bleach

| Nelyu17 a răspuns:

Dupa parerea mea-cu Orihime pentru ca e mai frumoasa:d, sensibilahappy...si in plus el o iubeste pe ea. funda?

| usernameFiRsT a răspuns:

Uau nu stiu cu ce sa incep sunt asa multe...laughing

| amelyyy a răspuns:

Of of of nu prea ma uit la bleach pentru ca eu sunt fan naruto dar am vazut cateva episoade. Ichigo se potriveste cu Rukia 100% nu cu Orihime. Orihime e foarte frumoasa dar nu se potriveste cu Ichigo.si Rukia e frumoasa nu faceti discriminari. Ichigo se potriveste cu Rrukia pentru ca petrec mai mult timp impreuna. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru amelyyy):

Nu iti dau nici o funda, ai vazut si tu cateva episoade si deja dai un verdict, ce naspa, dapai eu care am vazut 300 si ceva ce sa mai zic? tongue

| amelyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ce? Nici nu am nevoie de funda ta stupida...asta e parerea ta...eu sunt fan naruto si am vazut toate episoadele si nu ma dau mare. Oricum naruto e mai misto ca bleach.Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul sa comentez aici.

| FuwaFuwa a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Bleach happy

| FuwaFuwa a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Eu cred ca s-ar potrivi cu Orihime.Nu am vazut anime-ul in intregime asa ca nu prea vreau sa imi dau cu parerea.Dar din cate am vazut ei se potrivesc de minune. Uneori nu ce au comun ii atrage cum a zis cineva de mai jos.Cred ca ea s-ar potrivi cu Ichigo.

| KawaKiira a răspuns:

Am vazut numai 20 de episoade din Bleach(bine am mai vazut asa pe animax cateva ) si parerea mea e ca se potriveste cu Rukia. De ce? Pentru ca:
-Orihime ii ceva de genu: Kurosaki-kun, kurosaki-kun.
-Din episoadele pe care le-am vazut Rukia pare sa aiba o relatie mai stransa cu Ichigo decat Orihime.
-Sincer mi se pare ca Rukia e mai frumoasa decat Orihime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KinokoஐKee):

Foarte tare raspunsul tau, mi-a placut, nu exagerez cand spun big grin

| KinokoஐKee a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! happy Asta e ce cred eu.AM vazut toate episoadele si mi-a placut la nebunie.Nu stiu ce au aproape toti cand spun:'Naruto e mult mai tare ca Bleach","Bleach are doar lupta,lupta, lupta, neinteresant...". Daca nu le- aplacut treaba lor, mie personal mi s-a parut foarte tare, fiecare parte de la inceput pana la sfarsit.Acolo cand au mutat orasul Karakura in Soul Society, fazele cu Aizen, sincer fix atunci cand se transforma(Aizen) nu mi s-a parut prea cool, dar atunci cand Ichigo foloseste Getsuga Tenshou Finala(aia cand si-a pierdut puterile) deci a fost beton! Bleach e super!
Totusi eu am inca dilema:"De unde le-a venit ideea sa se numeasca Bleach?"Bine stiu ca n-ar fi sunat prea bine "Ichigo" sau ceva de genu', dar totusi de unde Bleach?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KinokoஐKee):

Cine stie, Bleach e traducerea in engleza, cauta si tu pe googletongue, aaaa si apropo inca se continua seria bleach, dupa ce Aizen a fost prins si Ichigo a pierdut puterile, eu nu stiu m-am lasat de el m-a tinut 2 ani, timp pierdut degeaba, incerc sa ma las de animeuri big grin

| KinokoஐKee a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,stiu.L-am vazut pe tot! Incepe o noua poveste cand ei sunt la 18 ani, liceu, si au job-uri. Ichigo se intalneste cu Kūgo Ginjō care se da drept tip bun, dar e rau.El e un fost Shinigami inlocuitor, cum era si Ichigo.In fine, Ichigo o sa stapaneasca o noua putere Fullbring.Sunt personaje noi Fullbringers si asa mai departe.Toti arata si mai draguti, iar Orihime e si mai frumoasa.

| HonneOnna a răspuns:

Dupa parerea mea, Ichigo ar arata mul mai bine cu Orihime decat cu Rukia, pentru ca Rukia oricum este, mai mult sau mai putin "indragita" de tipul ala cu par roscat pe care am uitat cum il cheama...Rukia e frumoasa si puternica si tot restul, dar Orichime il iubeste pe Ichigo din prima clipa in care s.au vazut...Personal,cred ca acest cuplu, Orihime+Ichigo e mult mai tare decat Rukia+Ichigo