| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie care tehnica este mai puternica:amaterasu sau rasensuriken?

Răspuns Câştigător
| Katoteshika a răspuns:

Amaterasu poate sa te prinda cu flacarile si nu se sting pana nu omoara acel lucru, dar poate sa rateze sau nu si poti sa nu fii afectat + ca daca folosesti prea mult iti pierzi vederea si iti sangereaza ochii si numai cei care poseda saringanul poate sa-l foloseasca...
rasensuriken il poate folosi anumiti shinobi cu o masa foarte mare de chakra, poti sa ratezi si este si ea fatala si este si foarte periculoasa...
eu cred ca amandoua sunt puternici dar as alege rasensuriken.

7 răspunsuri:
| Loome a răspuns:

Depinde.

| lucian_2018 a răspuns:

Rasensuriken

| Hao2234 a răspuns:

Amandoua sunt tehnici foarte bune dar buna este rasensuriken deoarece poate fi aruncata si dezintegreaza tot spre deosebire de amaerasu

| Hao2234 a răspuns:

Este mai bun rasen suriken deoarece dezintegreaza materia iar amaterasu poate fi stins de cineva cu sharingan

Răspuns utilizator avertizat
| Dany3103 a răspuns:

Rasensuriken

| condemnedAntagonist a răspuns (pentru Loome):

Cum a zis şi Lumiţa.Depinde împotriva cui sau de cine este folosit.