| SeeDifference a întrebat:

Itachi l-a iubit pe Sasuke? Argumentati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult de spus, putin timp. Itachi erao pers deosebita, cu puteri rare si o inima mare. Isi iubea familia, mai ales pe fratiorul sau mai mic, Sasuke. Isi petrecea timpul liber invatandu-l pe Sasuke tehnici de ale sale, in timp ce la scoala invata din greu. Itachi da dovada de iubire si in ultimele momente ale vietii sale, cand zambeste la fratele sau si facand "semnul prieteniei" lor: cele doua degete apasate pe fruntea lui Sasuke.

8 răspunsuri:
| Notyourbusinesskid a răspuns:

Da. Itachi putea sa-l ucida dar n-a facut-o si in timpul luptei cu Sasuke l-a ajutat sa scape de Orochimaru pentru a-l proteja. De aceea i-a dat Amaterasu.

| Lynna a răspuns:

Bine inteles ca Itachi l-a iubit pe Sasuke, tot ceea ce a facut el a fost ca sa il protejeze.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Da! Itachi l-a iubit pe Sasuke pentru ca altfel l-ar fi omorat in noaptea in care si-a ucis clanul, chiar daca zicea ca il lasa in viata pentru ca in viitor sa aiba sa-si masoare puterile.
Tot timpul(pana a murit) el s-a prefacut ca il uraste pe Sasuke dar de fapt in inima lui il iubea.

| CreepyDarkness a răspuns:

Clanul Uchiha se pregatea sa dea o lovitura de stat asa ca al3 Hokage l-a pus pe Itachi sa ii omoare el a acceptat dar cu conditia sa aiba grija de Sasuke.Itachi s-ia omorat familia find acuzat de tradare si dat afara din sat.Iar Sasuke a ramas in grija lui Hokage.

| manea123 a răspuns:

Da, deoarece nu l-a omorat atunci cand avea ocazia de vreo 2 ori cand era mare si cand era mic.Itachi l-a invatat tot ce stie si la ajutat cand a avut nevoie. happy

| Littleman11 a răspuns:

Da.La iubit foarte mult pe Sasuke este singuru membru din clanul Uchiha pe care nu la omorat in ziua aia, iar daca vroia sa-l omoare dupa putea sa intre in sat usor sa-l omoare.Plus ca zice in anime dupa ce-l omoara pe itachi ii povesteste Tobi adevarul despre Itachi si anume ca a fost obligat sa-si ucida camarazii de cei inalti de grad ai satului... Sper ca te-am ajutat uitate la Naruto Shippuden pentru mai multe detalii.

| amaterasu26 a răspuns (pentru CreepyDarkness):

Al treilea hokage nu fusese de acord ca itachi sa omoare tot clanul, batranii l-au pus.

| amaterasu26 a răspuns:

Si da itachi l-a iubit pe sasuke. Si-a omorat tot clanul dar nu a putut sa-si omoare fratiorul. In tot acest timp l-a protejat, si chiar si cand murea a facut exact acelasi lucru, cand l-a sigilat definitiv pe orochimaru