| R3aLZz a întrebat:

La ce anime-uri sa ma uit?
Gen naruto cu batalii,actiune, aventura, suspans
Nu imi ziceti death note

Răspuns Câştigător
| Santoryuu a răspuns:

Shonen-le clasice gen:
- One Piece,
- Bleach,
- Full Metal Alchemist: Brotherhood,
- Magi: Labyrinth of Magic + Magi: Kingdom of Magic,
- Fairy tail;
sau dark shonen, care nu-s pentru toata lumea, si sunt mult mai violente:
- Hunter x Hunter 2011,
- Attack on Titan (Shingeki No Kyojin),
- Jojo's Bizzare Adventures 2012 + Jojo's Bizzare Adventure: Stardust Crusaders 2014,
- Fate/Zero,
- Berserk,
- Claymore

5 răspunsuri:
| Laurik1299 a răspuns:

Bleach

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-a zis nimeni de Hellsing şi Ao No Exorcist?
Fir-ar frustrated

| Krillin69 a răspuns (pentru Santoryuu):

Cum naiba sa zici atatea anime Shonen si sa nu zici DB/Z?

| BlackRaven45 a răspuns:

Nu prea sunt mare fană a anime-urilor cu acţiune şi\sau bătălii. Am văzut doar un anime de genul ăsta. Anime-ul se cheamă 11eyes. Este vorba despre 7 copii care sunt trimişi într-o altă dimensiune. Ei au numit acea lume ''Noaptea roşie''. Acolo sunt nevoiţi să se lupte cu monştrii şi cu Cavalerii Negri. E fain anime-ul. Mie mi-a plăcut mult. happy

| Santoryuu a răspuns (pentru Krillin69):

Te-ai gandit ca poate:
1. chiar e posibil sa nu fi vazut DBZ; sau
2. l-am vazut, mi s-o parut ok, dar nu mi-o placut atat de mult incat sa simt nevoia sa-l mentionez la orice fan anime;
Invata alta data sa nu mai sari la gatul altora si sa nu o iei ca pe o jignire personala daca seria ta preferata nu e mentionata, era suficient daca ziceai ceva mai pozitiv de genul:
"Ca o completare, mi-a placut foarte mult Dragon Ball Z, e tata lor - la propriu, e practic seria care a inspirat One Piece, Naruto si Hunter x Hunter, e un must-see pentru orice fan shonen".