| gomen a întrebat:

Niste anime-uri gen Boku no hero academia, One punch man, Attack on titan.

6 răspunsuri:
| kanechy a răspuns:

Te uiti la animeuri?! Ce tare eu iti sugerez sa te uiti la Tokyo ghoul si Danmachy zunt tari sau S.A.O

| kanechy a răspuns:

Daca mai vrei sa imi mai spui. Sunt curios ce genuri iti plac

| gomen explică (pentru kanechy):

Tokyo Ghoul l-am văzut iar DanMachi si SAO ma cam enervează.

| gomen explică (pentru kanechy):

Genurile mele preferate sunt aventura, super puteri, fantezie, thriller, demoni, drama, acțiune, psihologic, comedie.

| HandaSei a răspuns:

Mob Psycho 100 | Autorul original al seriei este tot același care a scris povestea din manga și pentru One Punch Man, sunt sigur că-ți va plăcea! ^.^

Altele: Nanatsu no Taizai | Baccano! | Seriile Fate (Cele două sezoane din Fate/Zero și urmat de încă două sezoane din Fate/stay night: Unlimited Blade Works, nu e nevoie să vezi și Fate/stay night!) | Kiseijuu: Sei no Kakuritsu | Kekkai Sensen | Durarara! | Hunter x Hunter (2011) | Hataraku Maou-sama!

P.S. / La DanMachi prea multă zarvă fără rost, este un anime acceptabil să zicem, dar clar nu-și merită nici măcar jumate din popularitatea pe care a acumulato! :/ Iar SAO, o idee genială ce-i drept, dar de care și-au cam bătut joc grav...

Mă bucur că mai sunt și alții de aceeași părere! ^.^

| LuluOneMillion a răspuns:

Boku no Hero - Tiger & Bunny
One Punch Man - Mob Psycho 100 (e varianta personajului principal care seamana in totalitate ca si cand era mic cu puteri psyhice si mult peste altii ca in OPM)
Shingeki no Kyojin - Koutetsujo no Kabaneri (Kabaneri il intrece cu mult)

Boku no hero si OPM se aseamana cel mai mult intre ele desi OPM duce spre parodie. Poti vedea si Gintama.