| ErrChan a întrebat:

Recomandati-mi ceva anime-uri.Comedie si dragoste sau...in fine stiti voi tongue
Ceva gen:Fairy Tail,Kaichow Wa Maid Sama, DN Angel etc.

Dau fundita!

P.S:fara Naruto!

Răspuns Câştigător
| KawaKiira a răspuns:

-Bleach
-Lovely complex
-Sukitte iinayo
-Vampire knight
-Soul eater
-Fullmetal alchemist
-Fullmetal alchemist brotherhood
-Earl and fairy
-Shiki
-Zero no tsukaima
-Rosario vampire
-Romeo x Juliet
-Tokyo mew mew
-Mirai nikki
-Sword art online
-Death note
-Shakugan no shana
-Toradora
-Tonagura
-Shugo chara
Unele e posibil sa nu-ti placa dar oricum merita vazute :]

17 răspunsuri:
| MotanuJmekerit a răspuns:

Comedie :

Scary Movie 5, The Hardy Men, The Secret Life of Walter Mitty, Closer to the Moon

Dragoste : Snow and the Seven, A Great and Terrible Beaut, Scarlet Creek, Kill Your Darlings.

Horror : Jeepers Creepers 3 Cathedral, BioShock, The Birds, House at the End of the Street.

Actiune : Mortal Kombat, Snow and the Seven, Ice Age: Dawn of the Dinosaurs. Bafta Funda? big grin

| Konata a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Lovely complex si Vampire Knight. Am urmarit winx, witch si mew mew. dar alea is cu zane laughing.

| MoonGirl_Lonley_1994 a răspuns:

Black Butler

| MotanuJmekerit a răspuns:

Scuze eu ti-am dat filme sad In fine scuze

| an23dreinr99 a răspuns:

The mummy returns. E bun filmu de actiune si comedie

| ErrChan explică (pentru MotanuJmekerit):

Nu-i nimic happy

| CherryBlossom26 a răspuns:

Icerca kohona high school. este cu personajele naruto da in viata reala. adica fara batai sau lupte. e de dragoste. mult noroc

| NomGol a răspuns:

Am sa-ti dau cateva exemple:
special a, zero no tsukaima(sezonul 1, 2, 3, 4),death note,hidan no aria,bokura ga ita(e frumos:X),lovely complex,nana, bleach, kiran, rozario vampire,

dar mai stiu si alte frumoase :kamikaze kaitou jeanne(meritabig grin), mermaid melody, save me! lolipop, slayers(extraordinar:X)

Sper ca te-am ajutat:*

| Buffulete a răspuns:

Lovely Complex, Nana, Clannad, Kanon, sora no otosimono, Kampfer, Tonagura.
Sper sa fie ce cauti.

| mAnGalvr a răspuns:

Pandora Hearts (manga-ul e mult mai bun decat anime-ul)
Clannad
Venus vs Virus
Rosario Vampire
Code Geass
Tsubasa Chronicle(e cam plictisitor, dar OVA-urile sunt grozave si recomand, din nou, sa citesti manga-ul)
Black Cat
Black★Rock Shooter[ si anime-ul si OVA-ul sunt dragute (este vorba despre prietenie)]
Darker Than Black
Durarara!( e destul de tare )
Dusk Maiden of Amnesia
Guilty Crown
Sper sa-ti placa!^-^

| XocrinaXo a răspuns:

Fushigi Yuugi (il recomand cu toata increderea, are de toate:dragoste, tragedie, comedie)

| carmen99 a răspuns:

Rave Master-( daca ti-a placut Fairy Tale atunci iti va placea si asta ) unele personaje seamana cu cele din Fairy Tale si e scrisa de acelasi autor
Inuyasha - foarte frumos, merita vazut
Si gasesti multe altele aici - http://www.desenesianimeonline.info/home

| ミハイル a răspuns:

Sukitte Ii Na Yo, Itazura Na Kiss, Tonari No Kaibutsu-kun, Kuroshitsuji, Jigoku Shoujo, Elfen Lied, Yamato Nedeshiko Shichi Hange, Bleach, Full Metal Panic, One Pice, Nana, Paradise Kiss, Uta no Prince`sama, Death Note, Sankarea ..nu prea imi vin acum toate in minte, sper ca ajungwinking.

| HonneOnna a răspuns:

Paaai ce stiu eu de dragoste si drama ar fi Nana si Paradise Kiss(care pe mine una m.au tinut cu mainile la gura de fiecare data) si ceva mai de dragoste ummmm....Vampire knight(dar dupa parerea mea e sec si cam ca o telenovela...)

| aestheticfunction a răspuns:

Ouran High School Host Club, Ao no Exorcist, Fullmetal Alchemist, Fullmetal Panic, Lovely Complex, Kimi ni todoke, Tonari no Kaibutsu-kun, Sukitte ii na y o, Vampire Knight, Fruits Basket, Special A, Toradora, Beelzebub, Sword Art Online, Bleach, One Piece, Death Note, Kokoro Connect, Zero no Tsukaiama, Clannad, Bokura ga ita, Nana, Code Geass, Rosario x Vampire, Rozen Maiden, Black Rock Shooter, Black Cat, Soul Eater, Kimi to boku, Jigoku Shoujo, Sankarea, Yumeiro no Patiserie, Itazura na Kiss...

| Himitsu26 a răspuns:

Angel Beats, Clannad, Little Busters sunt anime-uri bune! dar este un anime pe care l-as recomanda orcui si acela ar fi Guilty Crown este epic si e anime-ul meu favorit.Ano Hi mita hana no namae wo bokutachi wa mada shiranai este dragut si Code Geass daca nu l-ai vazut!