| anonim_4396 a întrebat:

1. Am 57 kg, 1.66m si 14 ani
- este normala greutatea mea?
-ar trebui sa incep o cura de detoxifiere/slabire?

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

Nu cred ca ai motive de ingrijorare. Depinde si cum te simti.
Cura de slabire nu e recomandata la varsta ta. Daca vrei sa te intretii si sa fii in forma, iti sugerez sa faci mai multa miscare sub forma de ce preferi tu: alergat, inot, aerobic, fitness etc.
Mananca alimente naturale, fructe, legume si bea mai multe lichide (ceai, apa plata, sucuri din fructe stoarse), mancare gatita acasa si mai putin de la fastfood. happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ghiCIne):

Nu mananc de la fastfood numai ca la mine se pune foarte repede si arata urat...

| Drimmero a răspuns:

La 1,66 e ok greutatea ta, nu esti nici prea grasa, nici prea slaba. Eu zic ca este normala!

| R0R0 a răspuns:

Eu consider ca este normala greutatea ta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că eşti fată :)

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 6 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator
Deci, ai chiar cu vreo 2 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

Toate cele bune!

| kiri11 a răspuns:

Daca te intereseaza slabire si detoxifierea, incearca green coffee. Este un supliment bun care iti ofera efectele dorite in mai putin de 1-2 luni happy

| kiri11 a răspuns:

Nu observasem varsta, nu este nevoie de slabire pentru cifrele date de tine. Te poti ingrijora de surplusul de greutate dupa 16 17 ani happy