| Mindfulness a întrebat:

1.Voi câți bani cheltuiți pe zi pe mâncare și pe restul lucrurilor?
2. Daca nu prea ieși din casă / nu ai prieteni mai are rost sa îți iei haine faine, adidași la moda?

7 răspunsuri:
| MihaitzaItza a răspuns:

Cred că vreo minim 100 lei mâncarea pe zi

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu stiu cum faceti voi dar eu in Bucuresti efectiv nu pot sa trec strada fara sa cheltui 50 lei.
Toate sunt scumpe, vine un miros de covrigi de la colt, te duci sa iei un covrig, mai iei si un pateu ca arata bine, o cafea si pac 15 lei. Intri la lidl sa iei sa faci o mancare gatita si dai minim 50 lei pe ingrediente, te mai trezesti ca ti s-a terminat samponul, pasta de dinti, ajungi la peste 100 lei. Te suna o prietena sa iesiti la un suc. Mergeti si voi la o terasa nu foarte scumpa, luati un suc, vi se face foame, mai cere si chelnerul ala bacsis, pac 100 lei daca ai noroc. Astea pe langa chirie, utilitati, curent, cablu, telefon, abonament stb si ce alte cheltuieli mai sunt. Am dat niste exemple la intamplare. Eu nu stiu de unde au romanii bani. Eu vad oameni care castiga cat mine si ii vad ca isi cumpara lucruri scumpe, merg in vacante in strainatate lunar, merg la sute de nunti si botezuri si lasa naiba stie cati bani in plicurile alea, au casa cu etaj si masina de fite. Daca erau 2-3 oameni mai ziceam, dar sunt foarte multi. Vreau sa stiu de unde vin banii astia extra

| UnchiulRamiz a răspuns:

Minim 50-60 lei. Când stau acasă nu cheltui bani

| Mindfulness explică (pentru UnchiulRamiz):

Ieși des din casă? In casa ce faci? happy

| Mindfulness explică (pentru Furnicuta000):

Da ce ești de la SRI scumpo de vrei sa știi tot?

| Mindfulness explică (pentru MihaitzaItza):

Frate de unde aveți atâția bani laughing

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Mindfulness):

Pai daca aia de la ANAF nu se sesizeaza, ma sesizez eu