| Slavic a întrebat:

AI ajuta un Boschetar cu o Cacao fierbinte niste bani si o locuinta de trai? Va rog raspundeti sincer nu numai pentru FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Daca mi-as permite si daca as sti sigur ca dupa asta s-ar pune pe picioare si nu ar astepta mai departe ajutor, da. As ajuta un om care chiar ar merita si ar ptofita de ocazie pentru a-si reveni, dar din pacate cei mai multi vor doar sa primeasca fara sa faca nimic, de asta au si ajuns in situatia in care sunt, foarte putini sut cei care merita

7 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Cacao si bani da.
locuinta, mai greu

| ClickDesign a răspuns:

Cacao si bani da, dar nu daca as sti ca isi ia tigari si bautura din ei, mama i-a dat unui cersetor 1 paine si cand a iesit din scara a aruncat-o sad...I-ar cu locuinta ar fi mai greu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slavic? te referi la unul care baga baga botul in tufa? sau la unul care traieste in boscheti? fiindca pe acel traitor nu-l poti ajuta cu nimic.el te poate ajuta, invatandu-te sa supravietuiesti in conditii vitrege.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu, cu nimic. Fiecare are sansa de a se angaja pe un salariu mizer. Fiecare poate face ceva $. Da nu' boschetarii stau fura cersesc dar nu incearca sa se scoata singuri din gaura cu cacao in care sunt. Tine minte, nu au fost boschetari toata viatatongue

| miradoniz a răspuns (pentru danielcretu1980):

De fapt, cei care stau de mult timp pe stradă, nu prea mai suportă casele.Pentru o noapte,hai să spunem câteva,dacă e frig,mai merge,dar altfel le este dificil să renunțe la libertate,se simt ca în cușcă. Baza oricărei relații de încredere este respectul libertății celuilalt,deci...și nu sunt de acord cu închiderea în instituții specializate,numai pentru ca sunt "inestetici" și miros urât.Da,uite, un ajutor mai eficace, ar fi posibilitatea de a se spăla din când în când.

| EmaS a răspuns:

In limita posibilitatilor, imi place sa ajut pe cei care se afla in situatii grele de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, mi-ar placea sa am bani sa pot face asta. Dar in situatia mea de fata, ma limitez doar la cacao.