| anonim_4396 a întrebat:

AI CUMPARA HAINE DIN MAGAZINELE ONLINE DIN ROMANIA?
Eu nu. Igiena la romani este taboo si 100%, din 10 articole, 7 sunt returnate.
Trebuie sa argumentez de ce igiena este taboo? Peste 50% dintre romani se c*** la latrina si romanii sunt pe ultimul loc la cumpararea de pasta de dinti, sapun sau produse de igiena, in UE.

4 răspunsuri:
| Rorry a răspuns:

Pai si nu speli hainele dupa ce le cumperi? oricum daca primesti ceva murdar, patat, etc. poti sa returnezi. nu mi se pare nimic asa grav...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Rorry):

Timp pierdut cu returnarea. Le speli, dar daca iti vand o masina si zic ca m-am **** pe locul soferului si daca speli scaunul, tot strambi.
Eu imi cumpar doar din magazin, caut articolul ce pare a fi nou si neprobat. Poate adidasii sa ii comand. Dar doar de la un magazin ce stiu ca nu-mi trimite adidasi dintr-un showroom fizic.

| Lioana a răspuns:

Sunt mai multe șanse să iei haine purtate de altcineva din magazinele reale.
Oamenii merg in cabina de proba cu 5-6 haine din care cumpără una sau poate chiar niciuna. Câți oameni crezi că după ce au plătit un produs cumpărat online mai dau bani și pe returul lui prin curierat știind că banii de pe produs nu-i primește pe loc ci trebuie sa aștepte după ei?

| Luiza995 a răspuns:

Cele mai sigure articole de îmbrăcăminte sunt online.
Dacă te interesează pentru copii vezi https://mallcopii.ro. Am cumpărat de la ei si sunt super mulțumită