| KamaSutra a întrebat:

Am auzit multi zicand "Eu sunt un om fericit!", dar la ce se rezuma fericirea,cum ati fi voi fericiti, ce este ea de fapt?

11 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Aș fi fericit dacă mâine n-am da test la română.

| Eduard619 a răspuns:

Fericirea este un lucru teoretic pentru ca nimeni nu este fericit pentru aceleasi lucruri si mai ales nu suntem fericiti niciodata cu adevarat.

| T0T a răspuns:

Doar o persoana si alcoolul si nebunia ma mai pot face fericit acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista fericire deplina iar acei oameni de care ai zis tu, ori sunt mincinosi ori se refera la o fericire de moment.

| AirănMeidăn a răspuns:

E o chestie

| KamaSutra explică (pentru LoveSleep):

Si eu as fi in extaz daca maine n.as avea simulare la matelaughing

| LoveSleep a răspuns (pentru KamaSutra):

Baftă laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii sunt singurii fericiti, because ignorance is a bliss.Amen.

| KamaSutra explică (pentru LoveSleep):

Mersi mult si tie la fel!happy

| jewnina a răspuns:

E ceva relativ parerea mea. Depinde de fiecare persoana, de ce asteptari are de la viata. In timp ce pe unul il face fericit sa aiba ce cina in seara asta, altul ar fi fericit doar daca ar avea un Lamborghini in garaj.

In cazul meu, sunt fericita cand toate dorintele mele interioare sunt satisfacute, cand simt ca am echilibru psihic, mental, sentimental, spiritual cand simt ca nu imi lipseste nimic indispensabil pentru a trai linistita in viata de zi cu zi. Cred ca e o stare de liniste interioara, o pace, care chiar daca ai probleme se tulbura, dar nu dispare cu una cu doua.
in mare...

| darrio2007 a răspuns:

Fericirea este specifica fiecarei persoane. Daca unul este fericit ca se intelege excelent cu prietena/iubita, altul poate fi fericit cand mananca ceea ce ii place.Sau altii au obtinut ce si-au dorit toata viata.Si sunt fericiti.