| Daniel_Mihalce_1999 a întrebat:

Am cazut in aceasta sesiune bacul la Matematic m1, cu nota 3.6.Credeti ca exista vreo sansa sa invat pentru sesiunea de toamna si sa il iau? Daca da, ce sfaturi imi puteti oferi? Multumesc mult celor care o sa raspunda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca exista o șansă pentru a învăța pentru sesiunea din toamna. Asta doar dacă ai ambiție și vrei într-adevăr sa iei bacul. Eu te sfătuiesc sa te pregătești mult mai bine decat ai făcut-o anul aceasta și sa fii mai atent. Bafta

| RainmakerX a răspuns:

Sanse existe intotdeauna dar acum depinde de cat esti dispus sa sacrifici, de ce profesori ai, daca faci sau nu faci meditatii etc.

Inainte de toate, trebuie sa intelegi cauza din care nu ai luat.
Nu pari un baiat cu probleme atat de mari. Ai scris ok, esti respectuos, de ce nu ai invatat?

Ai avut un profesor slab la clasa? Nu ti-a pasat? Ai facut meditatii? Astia toti sunt factori care iti pot da un raspuns.

Ce ai de facut cat mai rapid este sa copiezi pe foi de vreo 2-3 ori toata teoria. Poate iti ramane ceva.

http://variante-mate.ro/bacalaureat/formule/teorie-bac-matematica-m1

Dupa asta faci toate subiectele de la bac din 2010 pana acum (la inceput cu ajutorul foilor si mai apoi fara). Dupa faci variantele de la olimpici. Pana la urma este imposibil sa nu se prinda ceva.

Ia si asta daca nu te descurci sa faci variante singur.
Este un batranel destul de lent, dar te poate ajuta mult, eu il ascultam destul, dar cu viteza 1.5

https://www.google.ro/......ps?/search

Daca ai bani, ar fi recomandat sa faci meditatii. Succes!
Sa dormi cel putin 8 ore pe noapte. Nu ai ce sa recuperezi noaptea!

| LoveSleep a răspuns:

Având în vedere că ai picat și la simulare, iar acum ai picat din nou, tu ce zici, ce crezi că o să se întâmple la toamnă?

| Daniel_Mihalce_1999 explică (pentru RainmakerX):

Nu am invatat, ca asa este adolescenta am crezut ca totul vine si pleaca, dar nu a fost asa, plus am crezu ca o sa fie ca si la Romana si Biologie unde am invatat inainte cu o luna si am luat note bune, am nevoie doar de un 5 la toamna si am trecut, multumesc foarte mult pentru raspuns happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3.6 înseamnă că n-ai făcut nici măcar subiectul 1. Sau subiectul 2, care e cel mai ușor.
Mai stai un an.