| Furnicuta000 a întrebat:

Am fost azi la o doctorita stomatoloaga pentru un tratament de canal. In primul rand, nu avea asistenta, lucra singura, umbla prin cabinet si uneori se ducea si afara sa ia lucruri. Nu a dezinfectat dupa ce a plecat clienta dinaintea mea (ramasese chiar si pete de sange pe aparate), nu a folosit folie de diga ca sa izoleze dintele, a lucrat agresiv prin acele canale, tot punea comprese si imi venea sa vomit de la solutia aceea de curatat canalele (pentru ca nu a folosit folie de diga). Nici macar nu a terminat, a zis sa ma mai duc o data sa mai curete canalele. Sa nu mai zic de durere...e un red flag? Mentionez ca m-am dus acolo pentru ca am auzit ca ar fi buna si pentru ca mi-a facut programare o persoana care e foarte buna prietena cu ea. Pretul a fost foarte mic dar nu m-ar fi deranjat sa fie mare daca mi se parea ca e ok procedura. Care e experienta voastra cu stomatologii? Ati mai fost la stomatologi fara asistenta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nici nu ma asezam pe scaun daca vedeam pete de sange de la alt pacient.

Simplu.

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Nu am vrut sa o pun in situatie proasta pe prietena care mi-a facut programare si sa creada ca sunt vreo fitoasa. Dar nici nu e ok ca pana la urma umbla cu mainile in gura pacientului, le pune pe aparatele alea apoi chiar daca isi schimba manusile tot pune mainile pe aparatele alea contaminate

| MistarGoGu a răspuns:

Grija mareee! Economii pe sănătatea pacientului! As fugi de ăștia ca Dracu de cruce!