| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la Dacia si am schimbat kitul de ambreaj, m-a costat 1600(16 milioane) bun... dupa ce a schimbat ambreajul in 5 ore, cum am esit cu ea pe poarta am observat ca intra mai greu in viteza si avea un sunnet mai cidat,am facut stanga in prejur si le-am explicat cum sta treaba, mecanicul sef a mers cu mine in proba a observat ca intra greu in viteza dar se facea ca nu aude sunetu, infine neam intors la service a reeglat ce a reglat pe acolo si isi cam faceau semne intre ei, mie mi se pare ca agata cand o bag in viteza nu cnteaza ca e 1, 2, 3, 4,5,sau R.

Cand au inceput sa dezmembreze masina a dat jos plaetara si a dat cu ciocanu pana a sarit scantei si tot nu se oprea a indoit surubul ala sau nu stiu ce este.

ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Surubul se numeste splint. Daca e vorba de planetara.Cu s de la sarpe.Din cate spui cam slabuti profesional.Acei mecanici.Si ce ai vrea sa faci? Ca nu inteleg.

| uunseral a răspuns (pentru darrio2007):

Pai mia stricat masina, normal daca a indoit aia de la planetara normal ar trebui sa imi puna alta iar cutia agata

| darrio2007 a răspuns (pentru uunseral):

Nu trebuia sa semnezi la sfarsitul lucrarii daca nu era totul in regula.Nu plecai de acolo.