| Alexull a întrebat:

Am fost pacalit de o agentie de modeling fantoma acum ceva timp. Mi-au promis marea cu sarea si m-au lasat cu ochii in soare, cu un book si 210 euro platiti pe contractul facut de ei. Credeti ca am fost eu naiv cand am fost abordat de ei pe strada?

Răspuns Câştigător
| antigoni a răspuns:

Care numele acelei agentii? Sa stim si noi. Si ca sa iti intre bine in cap, tie si celorlalti creduli: O AGENTIE SERIOASA IN VECII VECILOR NU ITI VA CERE BANI PENTRU NIMIC! Nici pentru book, nici pentru inscriere, pentru ca este in interesul lor sa te promoveze, daca intr-adevar cred in tine. NU va mai lasati prostiti pe strada, pentru ca prin maguleli si false complimente va fura banii. Si cand o sa ii cautati ori nu ii mai gasiti, ori va amana si va spune ca nu ati primit inca niciun job. Cunosc foarte bine cum functioneaza aceasta vrajeala si ma mira cum INCA ii mai prostesc pe unii...e veche schema asta.

5 răspunsuri:
| kamael a răspuns:

Din partea mea primesti un "Da" foarte sincer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa, ai fost pacalit.
Daca ai contractul si alte acte, chitante, etc., mergi cu plingere la politie. Poate nu vei recupera tot, dar ceva tot vei lua inapoi daca ii prind. Daca nimeni nu face plingere, ei vor fura in continuare si nimeni nu va recupera nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai primit ce ai meritat

| Alexull explică (pentru antigoni):

Salut! numele agentiei este: FIRST FACE MODELS

| antigoni a răspuns (pentru Alexull):

Si eu am avut o experienta cu ei...sunt niste nesimtiti. Am lasat balta treaba crezand ca sunt eu o distrusa si nu merit sa fiu model, insa te sfatuiesc sa mergi la politie daca mai ai bonul ala.