| puricel a întrebat:

Am o mare MARE problema. Am mai postat odata ceva legat de asta.
Mi-am visat un bun prieten care e murit recent injunghiat. Se facea ca l-am vazut pe treptele unui tramvai in timp ce fumam. Cand l-am vazut am aruncat tigarile cu tot cu pachet si am urcat in tramvai dupa el. El nu vroia sa vin, si-a schimonosit chipul. Am urcat am vorbit, cu noi erau si alti prieteni de-ai nostri. Mi-a cerut o tigara ca nu mai fumase de mult, i-am spus ca nu am. apoi mi-a zis ca nu e bun tramvaiul in care m-am urcat si m-a intrebat dc m-am urcat. apoi mi-a zis ca trebuie sa cobor. si i-am cerut voie sa-l iau in brate. m-a strans tare in brate si mi-a zis ca ma mai ia odata, ca cine stie cand ne mai vedem, si m-a dat jos din tramvai si mi-a zis sa nu mai urc in el. M-am trezit cu lacrimi de bucurie ca l-am vazut si am vb cu el. dar am inteles ca daca ma atinge in vreun fel o persoana decedata in vis, ma ia dupa ea. Sunt dezorientata si foarte speriata. Nu mi-e frica de moarte, ci de faptul ca sunt tanara si n-as vrea sa se intample acum cand am bacul si admiterea...

11 răspunsuri:
| RoXXXoR a răspuns:

Vezi ca sunt dictionare pentru vise online sau comandati am si eu unu dar e bucati dar tot inteleg ceva din el

| zHeArTz a răspuns:

Esti nebuna laughing Nu are nici-o treaba visul cu realitatea. Concentreaza-te pentru bac si admitere si lasa prostiile.

| andru10best a răspuns:

Visele nu se intampla. Si eu am visat de nu stiu cate ori chestii de genul si nu a patit nimeni nimic. Au trecut ani de atunci.

| puricel explică (pentru zHeArTz):

Ai dreptate, am dat-o in paranoia. am tinut mult la el.

| puricel explică (pentru RoXXXoR):

In toate imi zic ca e de bine, ca mi-e dor. dar oamenii din jurul meu sunt nebuni si ma sperie.

| WhiteWolf7 a răspuns:

In vise se impletesc elemente din constient, subconstient si probabil alte surse. Probabil ca ai comunicat intr-un fel cu el(scutiti-ma de propozitii gen:d-astea nu exista, esti nebun, etc), cine stie, dar sunt slabe sanse sa ti se intample ceva. Se va intampla daca crezi cu adevarat ca se va intampla, deci lasa visele in lumea lor si cum zice justonedream, vezi-ti de bac si restul.

| Montsegur a răspuns:

E doar un vis, wtf?!

| DeKoniec a răspuns:

Te respect, ai o imaginatie bogata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimpotrivă! Acum e momentul ideal ca să dai ortul popii! Scapi de mari încercări laughing

Relaxează-te, fată! big grin
Deși trist lucru legat de moartea prietenului tău. Urât...regret! Înjunghiat...mi se face frică mie acum ca să mai ies și afară din casă pe ce că oricum îmi părăsesc rareori bârlogul.

| suffarstar a răspuns:

Zic sa iei totusi in serios visul.Eu il intrepretez asa, daca nu iti place cum l-am interpretat imi cer scuze:
Acel tramvai il transporta din aceasta lume(daca spui ca era decedat), el te-a avertizat si ti-a spus sa nu mai intrii in el si ti-a spus ca trebuie sa cobori.Am citit marturii din moarte clinica si sunt asemanatoare cu visul tau.Bine ca ai coborat din tramvai.Sunt de parere ca tramvaiul acela inseamna moartea.(El te-a avertizat ca nu e bun, deci de aici logica)Si nu esti nebuna si nici paranoica, te-ai gandit probabil mult la aceea persoana, gandul are o putere foarte mare, iar corpul tau astral a materializat acel gand.
P.S.Scutiti-ma de ironii si de comenatrii gen:"Ai dat-o'n mintea copiilor."

| doctorandus a răspuns:

Căci, dacă visurile se nasc din mulţimea grijilor, prostia nebunului se cunoaşte din mulţimea cuvintelor... Căci, dacă este deşertăciune în mulţimea visurilor, nu mai puţin este şi în mulţimea vorbelor; de aceea, teme-te de Dumnezeu. Eccl. 5:3, 7.