| DeeDee10 a întrebat:

Am o prietena careia ii place sa se laude mai tot timpul si pe mine personal ma cam deranjeaza lucrul asta, desi i-am spus sa o lase mai moale ea tot nu se potoleste, ce as mai putea sa fac?

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti si cat de enervant e ca o persoana sa se tot laude, mai ales daca e prietena ta.Foarte bine ai facut daca i-ai zis daca ea nu a inteles ce ai vrut de fapt sa-i zici imi pare rau.Vezi tu uneori nu realizam cum printr-o singura trasatura suntem enervanti (chiar daca acest lucru ne-a fost zis)pana cand nu ne enerveaza cineva cu aceias trasatura(in cazul tau lauda de sine)Incearca si tu sa faci cu ea la fel, ea iti va zice ca o enervezi si-i vei putea arata ca asa te enerveaza si ea pe tine.

| DeeDee10 explică (pentru zurick):

Multumesc big grin sa stii ca e o idee buna

| Adinutzza2013 a răspuns:

Stiu destul de bine cum e. Nu ai ce sa faci decat sa nu ii mai acorzi atentie astfel ea se Va simti ne importanta si Va schimba subiectul. Daca nu merge nici asa laso in laudele ei de fitoasa.pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspundei monosilabic.winking

| ALEX2402 a răspuns:

Nu o mai baga in seama si daca vrei poti si contrazice