| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, mi-a fost frica de mic sa stiu ca sora mea este singura undeva si ca un huligan/bataus sau cum vreti sa-i ziceti o s-o atace! Mereu ma gandesc cand pleaca undeva ca poate fi in pericol, a facut lupte cu mine un an si era foarte buna, stie sa se bata si da bine dar tot stau cu griji. Nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la asta, are aproape 18 ani si stie sa-si poarte de grija dar eu vreau mai mult de la ea. Vreau sa stie sa se apere cand este nevoie si sa recurga la tot ce este posibil ca sa nu ia bataie, nu vreau sa vad ca este batuta de cineva. Intrebarea mea este... Cum as putea s-o fac mai tare, mai rezistenta si mai priceputa in bataie? Stiu ca suna prostesc dar nu stii ce se poate intampla in viitor straight face

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Cand esti cu ea, rupe-le capul alora care sunt zmei!

7 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Da, eu tot ma gandesc des la asta, mai ales cand pleaca pe la 9 cine stie unde xP Insa nu stiu ce pot face, s-o las in paza lui Dumnezeu? ca daca-i inconjurata de vreo 4 buhai, nu da Doamne, nici o arta martiala nu te ajuta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Cumpara-i un spray paralizant si sa-l poarte la ea in poseta.
Sau un electrosoc.
Ca femeie,sa de-a intre picioare, in caz "de ceva".
Oricat antrenament ai face, daca dai de un disperat, nimic nu se compara cu un jet in ochi la fraier.
Sau un electrosoc.

Incearca sa o convingi sa faca ceva lupte de autoaparare, cam atat ai de facut.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Ia problema in maini si apara-ti sora, familia!
Nu trebuie sa permiti nimanui ca sa-ti atace ce e mai sfant pentru tine,, adica familia/

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am cum sa stau mereu dupa ea!

| Coquinnnna a răspuns:

Cand o s-o bat eu cu daravela in pasarica si pe cerul gurii, sa nu cumva sa o aperi, ca n-o sa vrea sa ma opresc.

| Clorox a răspuns (pentru Coquinnnna):

Vai de capul tau...