| Mindfulness a întrebat:

Am probleme grave! Nu mai am bani deloc nici de mâncare, netul mi tăiat și tratamentul nu l-am luat! Am pierdut la jocuri după cum știți unii în care am postat acum 6 zile o întrebare în care ceream prea mult. Acum am nevoie doar de 150-200 de lei doar! Cine ma poate ajuta? Sunt într-o situație delicată rău.
Nu pot munci că am agorafobie,o anxietate foarte serioasa! De asta va cer ajutorul sa îmi iau tratamentul că rețetele le am. Cu tratamentul luat îmi pot găsi ceva de lucru.

E penibil in ce hal am ajuns, dar decât să fur mai bine cer!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Din pacate, nimeni nu trimite bani asa pe internet, unui strain.Cu apropiatii ai vorbit? E mai probabil sa obtii suma dorita asa. Apoi, exista destule joburi care nu presupun sa te duci on site si sa interactionezi cu oameni, poti lucra de exemplu la un call center, de acasa. Sau mai poti face sondaje online cand ai nevoie de niste maruntis, eventual sa folosesti chiar maruntisul la jocurile de noroc, nu sume mari. Daca ai vreo ruda apropiata, iti sugerez sa ii dai ei banii si aceasta sa ti-i ofere saptamanal, in functie de cat ai nevoie pentru necesitatile de baza, adica mancare, tratament si facturi.In felul acesta vei fi mai putin tentat sa ii cheltui pe toti(teoretic), spre deosebire de situatia in care ai o suma mai mare la indemana.

| Mindfulness explică (pentru dullcat):

Unii trimit nu generaliza, am mai fost ajutat aici dar el s-o oferit sa mă ajute după ce am postat o întrebare, și nu o întrebare în care ceream bani.
Mai degrabă te ajuta un străin și te înțelege decât apropiații!

| dullcat a răspuns (pentru Mindfulness):

In mod normal nu ar trebui sa fie asa, dar te-ai gandit ca poate apropiatii au avut experiente urate cu imprumutatul? De obicei lumea e binevoitoare, pana cand se ajunge la neintelegeri, adica nerespectarea termenului de a inapoia banii sau chiar refuzul. Am patit si eu, au patit si parintii mei, plus alti apropiati, deci de aceea lumea e cumva reticenta.

| Mindfulness explică (pentru dullcat):

Nu e nici o problema daca nu mă va ajuta nimeni, eu am postat oricum întrebarea. Daca vrea cineva sa mă ajute bine, daca nu asta e, nu pot sa ii oblig.
Eu nu am apropiați, sunt doar eu și Dumnezeu.