| Ioana990 a întrebat:

Anul acesta voi incepe liceul si sunt putin emotionata.Cum a fost pentru voi prima zi de liceu? Cum v-ati gasit colegii si clasa? V-ati imprietenit usor cu ceilalti?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

N-ai de ce sa ai emoții, e doar liceu, te saturi repede de el laughing
Prima zii de liceu? Absolut emotionanta, am venit acasă cu 5 kg de manuale si auxiliare. In legătură cu sala de clasa, noi avem in liceu planul clădirii, unde sunt repartizate clasele, iar cu colegii, înainte de începutul scolii noi ne-am întâlnit si am ieșit in oras. (avem un grup al clasei pe Facebook de când s-a facut repartizarea in clasa a 8-a, cam așa ne-am cunoscut) Iar la noi "festivitatea" de inceput de an scolar se tine in curte, unde clasele stau repartizate intr-un fel de chenare, asa mi-am găsit colegii happy
Da, m-am împrietenit ușor cu toți, pentru ca sunt foarte de treabă.
Deci, per ansamblu nu îți face griji, totul va fi bine!winking

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu mam prezentat in prima zi de liceu sa nu fiu ca alti am venit a doua zi dupa ce am cautat liceul pe maps si mi-am intarnit acolo colegi de clasa si cei care aveau rolu de a ne frige de vii 4 ani, apoi mam inteles bine cu toti ei cu mine nu stiu ca nu ma intereseaza ce cred alti important e ce cred eu, si m-am trezit la bac si gata, era asa cool sa fac referate la chimie scrise cu mana in clasa a noua

| Biu009 a răspuns:

Eu am avut noroc ca am fost colega de clasa cu cea mai buna prietena din generala si nu a trebuit sa merg singura in prima zi. Oricum, imi cunosteam toti viitorii colegi de pe Facebook, deoarece ne-am facut un grup pe Facebook. Am iesit cativa dupa deschiderea anului scolar si nu a fost greu sa ne imprietenim.
Si uite asa am ajuns sa ma bucur ca am scapat de ei dupa 4 ani de liceu si ca voi cunoaste persoane noi la facultate laughing

| Ioana990 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri