| Cipi1212 a întrebat:

Țările comuniste nu pot avea creștere economică. Creșterea economică este un atu pentru țările democratice. Sunteți de acord cu mine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine!
China de exemplu, a înregistrat rate de creștere economică impresionante în ultimele decenii, devenind a doua cea mai mare economie din lume.
China a trecut de la o economie predominant agrară la una industrială și, mai recent, la o economie bazată pe servicii și tehnologie.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Nu si China sau Korea de Nord

suntserios
| suntserios a răspuns:

China te-ar contrazice