| xAkira a întrebat:

Asa din curiozitate...cam cati de pe aici au cont de facebook? Si cam cat de mult timp petreceti pe el?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Eu nu vad utilitatea site-ului asta.Nici ale altora labe asa-zis "socializatoare" precum Foursquare, Twitter sau defunctele(ma rog, aproape defunctele) HI5, Netlog, myspace si alte alea.Iar Facebook-ul e in capul listei, e un site care, desi are viitor, complet inutil.Vad ca azi a fost listat la bursa, iar IPO-ul de start a fost crescut de hiena de Zuckerberg de la 45 de dolari/actiune IPO la vreo 61-62 de verzisori per IPO.Deh,doar e o mare afacere acest site.O afacere si nimic mai mult. Vreti socializare? Mars la o terasa cu brigada, iesiti in fata blocurilor ca termitele la putregai, stati noapte afara pana la 2, ardeti-o anost cu brigazile voastre, cu toti companionii din VIATA REALA.Asta inseamna socializare.Nu un intrinsec Facebook, care doar incastreaza omul si reala lui personalitate in sine, il transforma intr-un banal sir de caractere scrise cu albastru pe un infect de site.Se subintelege din ce-am scris mai sus ca sunt anti-Facebook,n-am cont si nici n-am de gand vreodata sa ard gazul de pomana pe o asemenea abominitate. Zuckerberg,tati,mori cat de curand,ca nu mori rau! Site-ul asta a creat niste culte vicioase de tineri,in general,care isi pierd timp pretios pe Facebook, spre a lor transformare in monstruleti electro-sociali, in cazuri patologice, vanatori de like-uri si multe alte tipuri de animale urbane, pentru care nu am nici cea mai mica (,) consideratie.

27 răspunsuri:
| nomoretears1111 a răspuns:

Nu cred ca poate cineva sa iti spuna CATI de aici au cont pe facebook. Pe ce criterii s-ar face aproximarea? Eventual, poti ruga pe cei care au cont pe facebook sa iti spuna cat timp petrec acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine are in ziua de azi..eu petrec in fiecare zi pe facebook timpul

| Leutzbv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar oricine...Sotia si copiii mei nu au happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Leutzbv):

Wow..ar trebui totusi sa isi faca.

| Leutzbv a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa asa, e destul ca eu stau la munca pe FB. Sa mai stea si copiii mei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Leutzbv):

FB este cea mai mare retea de socializare. De aceea zic..Depinde si de varsta copiilor..Insa Facebook din punctul meu are putina simbolistica masonicahappy..Masoneria institutie care nu est agreata nici de Anonymus. poate de aceea au fost si acele atacuri al keck-erilor de la Anonymus asupra FB. Dar totusi e socializare. Ebun pentru a comunica cu oameni de la distanta, si sa dai de persoane de care nu mai stiai nimic..Deasemenea pot sa se pastreze prieteniile mult mai usor.

| Leutzbv a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am cont, dar copiii mei sunt mici. Fica-mea are 8 ani jumate' iar fiul meu are un an jumate'. Deci....sa mai astepte happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Leutzbv):

EE atunci e bine. Dar totusi cand o sa fie timpul sa ii invatati pe copii dumneavoastra sa nu dea accept la persoane din alte tari.Dc? Deoarece mie mi-au dat niste persoane din mexic care mi-au aflat si id-ul si care tot ma bat la ca***r cine stie...FB este destul de periculos..adica pot umbla si traficanti care sa pacaleasca anumite persoane deci sa abia mare grija cand va fi cui sa dea accept si sa nu isi afiseze prea multe informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cap si dar am scris legat din greseala ca sa nu se inteleaga altcevalaughing

| Leutzbv a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog nu-mi spune " dumneavoastra " ca am doar 34 de ani happy Tu cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Leutzbv):

Am mai spus prefer sa imi tin varsta sub anonimathappy scuze.

| MaicutaMaui a răspuns:

E sanatos sa n-ai Facebook. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Daca esti maicuta>>Sarut mana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Nu e adevarat..adica unde e logica?

| 4b a răspuns:

De ne-ar da macar de mancare facebook'u astalaughing

| MaicutaMaui a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa traiesti fiule.
Facebook creeaza dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Nu e adevarat. Depinde de paersoana. Taicamiu are facebook si sta rar pe el si cunosc multi asemenea oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Oo abbi revinehappy

| MaicutaMaui a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, tu cunosti multe persoane care nu isi petrec mult timp pe Facebook. Dar, statisticile arata altceva happy recunoscute chiar de Facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Oamenilor le place asta nu inseamna ca creaza dependenta..Sti ce inseamna a crea dependenta? Deci nu creaza!

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingcu forte proaspetetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Bv!

| Diabolique a răspuns:

Eu una nu am cont și nici nu-mi trece prin gând să-mi fac.
Numai bine!

| KaterinkaBoy a răspuns:

Am cont de FB.Petrec pe el maxim 5 minute zilnic timp in care ma plictisesc, dau 3 like-uri si apoi dau Log Out! Probabil o sa-mi sterg contul de FB in perioada urmatoare!

| iuliacarina a răspuns:

Nu are char oricine.Eu de exemplu ne mi-am facut si nu am de gand sa imi fac prea curand.O prietena de-a mea si-a facut de curand si vorbeste intruna despre asta. Uneori e insuportabil.Deci nu prea am de gand sa ajung precum ea.

| xAkira explică:

Ca sa stiti... ma bucur ca mai sunt si alti carorra nu le place FB. Adica am un cont asa lasat sa rugineasca. mucegaiasca si din astea. De cand il am n-am stat prea mult pe el. Nu prea ii vad rostul.Eu sincer m-am plictisit de el. Daca mai sunt si cei carora le place nu le spun nimic. Asta e doar parerea mea. Nu vreau sa imi amintesc ca m-am certat cu uni ca am zis ca nu-mi place FB si au luat-o in nume de rau, ca cica ma iau de ei. Mie nu-mi place, dar daca altora le place nu le spun nimi c. Mai sus este doar parerea mea si daca aveti vreo problema cu ea nu ma intereseaza. De fapt pe mine nu ma prea intereseaza ce zic alti la general.

| MrsEinstein a răspuns:

Sincer, e o tâmpenie. Nu ştiu la ce m-am gândit când mi-am făcut cont. Toate fake-urile îşi pun statusuri sau cum naiba se numesc şi primesc like.uri în 5 minute, în jur de 30. Viaţa e de rahat cu facebook-ul ăsta. Toţi îşi dau like-uri la poze, iar în viaţa reală nici nu se salută. Ăsta e FACEBOOK.
Din păcate, tot mai multă lume accesează facebook-ul. PACE